KONST / Litografier / Färglitografi 14299398
nr 1429 9398
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Signerad, numrerad 6/365, skärgårdsmotiv. Färglitografi, bildmått: 53x72cm, yttermått inklusive ram: 68x87cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
500 kr
måndag 1 november 2021
kl 19:29:11
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker